неделя, 28 септември 2008 г.

ЦСКА спаси хикса срещу Пирин

ЦСКА успя да се добере до равенство 2:2 при гостуването си на Пирин в мач от 7-мия кръг в А група. „Армейците” губеха с 1:2 до 94-тата минута, когато Котев с глава донесе точката. Преди това домакините бяха повели с 2:0 след голове на Пиетробон, а Маркиньос в края на първата част върна едно попадение. Двубоят започна с лек натиск на домакините, който доведе до първия гол в срещата. В 15-тата минута Хазуров с глава изведе на удобна позиция Херман Пиетробон. Аржентинският голаджия технично прехвърли Беконо и вкара за 1:0. В минутите след гола двубоят бе изпъстрен с много нарушения, при едно, от които Виданов получи жълт картон. В 26-тата минута Хазуров бе съборен в наказателното поле от Виданов и когато всички очакваха да бъде отсъдена дузпа, съдията Асен Николов даде авантаж. Хазуров се изправи и подаде към Пиетробон, който необезпокояван вкара втория си гол в мача. Постепенно „червените” изравниха играта и на свой ред създадоха няколко опасни положения. В 44-тата минута Маркиньос получи топката на около 10 метра пред вратата и с удар от воле не остави никакви шансове на Чавдаров и намали резултата. В 64-тата минута Тодор Паланков напусна терена заради втори жълт картон и остави своите съотборници с човек по-малко. Постепенно гостите обсадиха вратата на Чавдаров и опасностите следваха една след друга. Изравнителният гол обаче падна едва в четвъртата минута на продължението на мача. Маркес центрира от фаул отляво, Котев засече с глава и вкара в долния десен ъгъл, с което донесе точката на ЦСКА. Шампионите остават лидери и след 7-мия кръг с 16 точки. Пирин е на 13-та позиция с 5 точки.